Fİ FUARCILIK

Gastronomi Turizmi

Fi Fuarcılık olarak “gastronomi turizmi” konusunda gerek dergicilik, gerek fuar organizasyonu gerekse de farklı aktivitelerle sektör liderliği yapmayı amaçlıyoruz.

Hizmetlerimiz

GASTRONOMİ TURİZMİ

Gastronomi turizmini üç ana temeli oluşturur:

Bunlar tarım, kültür ve turizmdir. Bu temel nitelikler; gastronomi turizminin bölgesel bir çekicilik ve deneyim olarak pazarlanmasına ve konumlandırılmasına imkân sağlar.

Tarım ürünü sunar, kültür tarihi ve otantikliği, turizm ise alt yapıyı ve hizmetleri sağlar. Gastronomi turizmi içinde dört temel motivasyon barındırır; bunlar fiziksel, kültürel, sosyal ve prestijdir.

Fiziksel motivasyonda insan temel beslenme ihtiyacı olarak yemek ister. Kültürel motivasyon da içinde bulunduğu kültüre ait hissetmek ve o kültürü yaşamak için yemek ister. Bunun için yöresel lezzetleri ve kültürü yansıtan restoranlar, üretim noktaları ve festivaller turisti motive edecek unsurlardır. Sosyal motivasyon da turistin gastronomik faaliyete katılması ise sosyal açıdan motive eder. Prestij motivasyonda ise turist katıldığı gastronomi etkinlerini veya yöresel lezzet deneyimlerini arkadaşları ile paylaşır ve bu sayede turiste arkadaş ortamında prestij sağlar.

Fi Fuarcılık olarak “gastronomi turizmi” konusunda gerek dergicilik, gerek fuar organizasyonu gerekse de farklı aktivitelerle sektör liderliği yapmayı amaçlıyoruz.

Hakkımızda

Uzun yıllar medya sektörünün mektepli basın mensupları olarak gazetecilik ve televizyon programlarımızın bize kattığı tecrübeler ile edindiğimiz deneyimlerimizi Fi Fuarcılık ve Medya Yayın Yapım Organizasyon Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi çatısı altında topladık.